Co nabízíme

Máte rádi koně, ale bojíte se jich?
Nebo Vás lákají dobrodružné cesty na koních do nádherné přírody České Kanady?
Chcete si vytvořit vztah s koněm, od prvního seznámení, čistění a vodění až po krásnou vyjížďku do terénu?
Nebo snad si vyzkoušet ovládání koně na jízdárně?

Tak to jste na dobrém místě. Ať už jste malí či velcí, úplní začátečníci či zkušené jezdci, každému máme co nabídnout.

 

Vyjížďka do přírody

Vyhledávaná akce s koňmi je vyjížďka na koních do okolní přírody. Půjčíme Vám koně, ale nemusíte se bát, podle Vaších jezdeckých schopností půjdeme vedle Vás pěšky, anebo jste-li zkušenější, tak na koních s Vámi. Vhodné tedy pro kohokoliv, bez ohledu na věk a zkušenosti.

Cena pro jednotlivcehodinová vyjížďka do přírody - 500 Kč na osobu (tato varianta vyjížďky je možná pouze pro jezdce, kteří zvládají sami "uřídit" svého koně alespoň v kroku, tj. doleva, doprava a zastavit. Pokud to ještě nezvládá, tak je potřeba přijet alespoň ve dvou lidech, abychom mohli jít pěšky vedle vás.)
Cena pro dva a více lidí: hodinová vyjížďka do přírody - 400 Kč na osobu

 

 

Dvoudenní putování na koních

Romantika, dobrodružství, nezapomenutelný zážitek – najít to správné slovo pro dvou- či vícedenní putování na koních není jednoduché. Je vhodné pro mírně pokročilé jezdce (opravdu jen mírné: stačí umět základní ovládání koně, a to v kroku a kousek klusání). První den vyčistíme a osedláme koně, zabalíme si s sebou svačinu a vyrazíme. Jedna z možných cest vede přes hrad Landštejn až na Bison Ranch Rožnov, kde dáme koně do ohrady (tj. cesta cca 4–5 hodin v sedle). Můžeme si dát skvělý bizoní steak v restauraci a následně se ubytujeme do stylového teepee, nebo do pohodlné postele v penzionu. Další den se pak vrátíme přes turistické „Cimrmanovo lesní nádraží“ v Kaprouně zpět do Hůrek. Cestou se můžeme nejen pokochat krajinou, ale podle počasí se taky vykoupit v jednom z mnoha krásných rybníčků, dát si svačinu uprostřed lesů a být tak na dva či více dní v úplně jiném světě.

Cena za koně za dva dny včetně ubytování: 3400 Kč
(Minimální počet účastníků je 4 lidí. Je možné se domluvit i pro méně lidí, ale cena tím naroste. Cena nezahrnuje jídlo a pití, to je na individuální domluvě. Pro velké rodiny či malé děti domluvíme individuální cenu)

Základní kurz s koňmi

Základní jedno- či dvoudenní kurz s koňmi je obzvláště vhodný pro začátečníky, kteří o koních ještě mnoho nevědí, mají strach, či pro pokročilejší jezdce, kteří nikdy neměli možnost si poslechnout, jací koně vlastně jsou. V klidu si vyzkoušet jejich čistění, vodění, jízdu bez sedel apod.
Začínáme povídáním o tom, jací koně vlastně jsou v přírodě a u nás, kdo je kdo, na co si u koní dávat pozor a jaké máme vybavení – sedla, uzdečky apod. Následuje první kontakt s koněm – vyčistíme si koně a máme tak skvělou příležitost se k němu v klidu přiblížit. Pak si vyzkoušíme, jak bezpečně vodit koně přes různé překážky. Posléze si sednete na koni, nejdříve za našeho doprovodu bez sedla, a pak se sedlem, kdy se naučíte základní ovládání koně, od zatáčení po pobídnutí a brzdění. Kurz pak zakončíme pohodovou vyjížďkou do přírody.

Cena za den: 1250 Kč
(Minimální počet účastníků je 4 lidí. Je možné se domluvit i pro méně lidí, ale cena tím naroste. Cena nezahrnuje jídlo a pití, to je na individuální domluvě. Při dvoudenním programu domluvíme pro velké rodiny či malé děti individuální cenu)

Jízda na jízdárně

Naše koně jsou mnohem spokojenější, když mohou vyjet s jezdcem na vyjížďku, ovšem ani jízda na jízdárně není vždy od věci. Na jízdárně se dá skvěle vyzkoušet ovládání koně, ať už z pohledu začátečníka v základním kroku, nebo pro ty již zdatnější jezdce v klusu a cvalu. Stejně tak se dá trénovat posed na koni při jízdě na lonži (takové dlouhé vodítko, kdy kůň s jezdcem chodí v kruhu kolem cvičitele). Jízdy na jízdárně ovšem nabízíme pouze při jedno- či vícedenním kurzu. 

Pro malé dětí

Ne všechny děti vydrží celou hodinu v sedle při vyjížďce. Optimální možnost pak je náš přibližně půlhodinový program zahrnující čistění a mazlení poníka a následné svezení se na poníkovi po jízdárně nebo okolních pozemcích. Tento program je vhodný pro děti od cca tří do sedmi let.

Cena za dítě: 200 Kč za půlhodinový program

 

Program na míru

Všechny koňské akce se snažíme vždy přizpůsobit potřebám a přáním zákazníka. Někdo se koní bojí a chce se toho strachu zbavit, proto potřebuje úplně něco jiného, než dobrodružné duše toužící po adrenalinu. Rodinka s dětmi jde za jiným zážitkem než parta zkušených jezdců. Proto vám nabízíme nejen jakoukoliv kombinaci výše uvedených aktivit, které sestavíme přesně na míru dle vašich potřeb a přání.

Vzhledem k tomu, že aktivity spojené s koňmi mohou mít také značný teambuildingový efekt, nabízíme také firemní akce, program pro větší skupiny apod. Zkontaktujte nás s vaším přáním a uděláme vše proto, abyste u nás byli spokojeni!