Twinny

Twinny je vůdce našeho stáda. To znamená, že je v hierarchii koňského stáda, kde má každý kůň svoji pozici, úplně nejvýš a stádo řídí. Tato pozice vůdce však rozhodně nesouvisí s fyzickou silou, Twinny je totiž ve skutečnosti z našich dospělých koní nejmenší. „Šéfem“ stáda je proto, že nejlépe chápe, jak věci fungují a jak se v různých situacích zachovat. Dokáže tak nejlépe ze všech koní řídit stádo tak, aby dobře fungovalo. Twinny, neboli celým jménem Twinny di Angeli, se narodil v Holandsku v roce 2001. Plemenem je americký klusák a jako mladý byl úspěšný v klusáckých závodech. Twinny je velice hodný, ochotný a inteligentní, a je taky pekelně rychlý, ovšem ne zrovna pohodlný na jezdění. Chová se vyloženě gentlemensky, a podobný přístup taky očekává od člověka. Na Twinnym jezdí pouze jeho majitelka a Jana.

Ulka

Ulka je nejstarší a také nejtěžší kůň v našem stádu, narodila se v roce 1997 jako čistokrevný Norik. Toto chladnokrevné plemeno se používá především na tahání, ať už dřeva v lese nebo kočáru. Ulka má velkou sílu a jen tak ji něco nerozhodí. Dříve bývala vůči lidem trochu odměřená, nerada se mazlila a měla ráda svůj klid. Poslední roky se hodně změnila a dnes je z ní citlivá a velmi přátelská kobylka. Když si jezdec nedá pozor, tak na vyjížďce mívá hlavu nejraději zabořenou v trávě. Ulka je jedním z nejklidnějších koní našeho stáda, a je tak nejen pro začátečníky skvělý parťák.

Segal

Segal je nejvyšší kůň našeho stáda, má výborné předpoklady pro skákání přes překážky. Na tuto disciplínu byl taky trénován, když byl mladý. Segal se narodil v roce 2002, plemenem je český teplokrevník. Segal je z našich koní jedním z nejpohodlnějších na jízdu. Hodně rád cválá, a to i při velmi malých rychlostech – často se stává, že všichni ostatní koně klušou, zatímco Segal už si v klidu cválá. Segal před lety býval docela vystresovaný a divoký ještě z předchozí stáje, dnes však patří k těm nejklidnějším z našich koní.

Tria

Tria se narodila jako český teplokrevník v roce 2006. Od mladého věku byla po většinu času uvázaná, což jsou pro koně, který potřebuje celodenní pohyb, naprosto nevhodné podmínky. Tento stresový faktor se taky projevil na jejím zdraví ─ zadní nohy mívá poměrně ztuhlé a celkově není stoprocentně koordinovaná. Jinak je Tria rychlá jako šíp, velice pracovitá a příjemně temperamentní. 

Louise

Louise je původem z Holandska a má v sobě spoustu fríských genů. Fríský kůň bývá nazýván „černou perlou“ pro svůj nádherný vzhled, který je vidět i u Louise a jejího syna Jorise. Louise se narodila v roce 2002, a je především milá a jemná. Jemné zacházení také přímo očekává od jezdce. U Louisy rozhodně není dobrý nápad si o sobě myslet, že jste víc, než ve skutečnosti jste, takové postoje od jezdce se jí vůbec nelíbí. Opravdu milý a klidný kůň na jezdění.

Joris

Joris je valach narozený v roce 2009 a má v sobě spoustu fríské krve. Joris je tak podobný své mamince Louise, že kolikrát člověk váhá, kdo je kdo. Tato dvojice tvoří spolu s Lady takovou malou rodinku uvnitř stáda, a kdykoliv nastane nějaká zvláštní situace, tak se drží pohromadě. Joris je milý a temperamentní kůň, uvnitř ohrady, kde je doma, si je hodně sebejistý, venku v terénu zatím o dost méně. Avšak až získá trochu více zkušeností, vypadá to, že bude nejen nádherným, ale také silným a spolehlivým koněm.

Lady

Lady se narodila v Holandsku v roce 2008, a je tedy ještě poměrně mladá. Plemene je částečně fríska (černý barokní kůň), i když na to nevypadá – vzhled zřejmě převzala od otce. Její matka se jmenuje Louise, která je rovněž členem našeho stáda. Lady je velmi milá a příjemně temperamentní klisna, která se zatím hodí spíše pro pokročilejší jezdce. Své první hříbě porodila v roce 2016 – Roheryn.

Diana

Diana je nejmladší člen našeho stáda. Narodila se v březnu 2019. Její maminka je Lady. Lady a Diana tak tvoří dvojici, která nespojí jen jména, ale jsou si taky velmi podobní. Diana je podobně jako Lady velice mazlivá a kontaktní. 

Roheryn

Roheryn se narodil se v roce 2016 a je syn Lady. Jeho tatínek je krásný hřebec plemene Norický kůň, ovšem vzhled má evidentně od maminky, protože je jí velice podobný. První tři roky svého života byl hřebečkem, načež jsme ho vykastrovali v roce 2019. Erin je velmi hodný a mazlivý kůň, který se teprve bude “obsedat”, to znamená, že ho teprve budeme učit jezdit se sedlem a jezdcem. 

Sunset

Sunset Alpaka, narozená v roce 2011, je klisna Irského Coba, což je menší ale silné plemeno. Tito koně mívají dlouhou hřívu a rousy (chlupaté nohy), jsou obecně hodně klidní, pracovití a učenliví, a Sunny je toho příkladem. Zvědavost, pracovitost či ochota, nic z toho jí není cizí. Když se jde něco dělat, tak Sunny je vždy první v řadě. I když je ještě poměrně mladá, tak je Sunny velice stabilní, a hlavně hodňoučká a mazlivá.

Lača

Lača, anebo celý jménem Laciata, je strakatý kůň polského původu. Narodila se v roce 2004. Kdyby se o koni dalo říct, že je flegmatik, tak by to pro Laču rozhodně platilo. Nic moc jí nevzrušuje, ničeho se příliš neleká a celkově je hodně klidná. To dává základ pro úžasného koně pro začátečníka, protože na Laču je opravdu spoleh. Když jezdec má jasno v tom, že chce jet, tak to Lača vycítí a šlape jak hodinky. Naproti tomu problém může nastat ve chvíli, kdy si jezdec svým záměrem není příliš jistý, protože v té chvíli se Lača zastaví, a nerozjede se, dokud se jezdec nerozhodne. Což je ovšem pro jezdce výborný trénink. Lače se narodila dcera Coldday v roce 2019.

Coldday

Coldday je dcera Lačy a narodila se v lednu 2019, v den, který byl velmi studený (-7°C a půl metru sněhu), proto se taky jmenuje Coldday, tedy v překladu “Studený den”. Coldday je podobně jako její maminka velice hodná a mazlivá, má pořádně chlupatou srst a s Dianou spolu tvoří nejmladší rošťáci v našem stádě. 

Sára

Sára je poník, narodila se v roce 1999 a je maminkou Aarona. Sára dokáže být velice milá a s jezdcem taky pěkně rychlá, na druhou stranu, když vidí zelenou travičku k zakousnutí, tak si celkem tvrdohlavě jde za svým. Sára je skvělá s dětmi; klidná, vyrovnaná a hodná, ale hlavně taky trpělivá. Ani když je kolem ní několik dětí zároveň, tak jí to nedělá problém, proto je skvělou součástí našeho stáda.

Aaron

Aaron se narodil v roce 2014 a je syn Sáry, rovněž poník u nás. Řadí se do plemenné knihy Welsh Pony. Když se narodil, tak byl bílo-hnědý, od té doby se ale hodně vybělil a momentálně je spíše bílo-šedý. Aaron je náš rošťák, je pro každou srandu a rozhodně se nenudí. Nejradši různě provokuje ostatní koně ke hře, což se mu daří především u Sunset a Segala. Na Aaronovi se ještě nejezdí – začít jezdit se na něm bude dát až příští rok, až bude plně vyvinutý.